Lepszy świat

Tłumaczenie: Urszula Gardner
Wydawnictwo: Książnica

Powieść amerykańskiej autorki młodego pokolenia, która zdobyła uznanie czytelników i krytyki w kilkunastu krajach. Wart milion dolarów obraz Marca Chagalla ginie z jednego z nowojorskich muzeów sztuki podczas wieczorku dla samotnych serc. Nikt nawet nie podejrzewa, że sprawcą kradzieży jest Benjamin zyskind niedyś cudowne dziecko, obecnie układający pytania do teleturniejów samotnik przekonany, że ten sam obraz wisiał na ścianie salonu w jego domu rodzinnym. Ben robi co może, by uniknąć konfrontacji z policją, równocześnie starając się rozwikłać zagadkę obrazu, który skrywa nie tylko historię jego rodziny, ale i tajemnice niezwykłej przyjaźni dwóch wielkich artystów: Marca Chagalla i Der Nistera. zadziwiający kolaż historii, mistyki, teologii, romansu i kryminału. Dzieło godne mistrza pióra, skrzące się od mądrości i tajemnicy. Booklist Podobnie jak obrazy Chagalla, tak i powieść [Dary Horn] jest głęboko osadzona w rosyjsko-żydowskim folklorze. Jest ona nie tylko

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

betulek | 2018-02-23

Urokliwa pozycja z kategorii judaika. Trochę abstrakcyjna, trochę mistyczna, kultura żydowska, Żydzi w czasach stalinowskich, Żydzi odnajdujący się (lub nie) na emigracji. Sama kradzież obrazu jest tu tylko przyczynkiem do snucia historii pewnej rodziny i jej przyjaciół. Zakończenie wyjątkowe, ni to legenda, ni to przypowieść - warto dla niego poświęcić dwa wieczory i poznać bohaterów, którzy później wystąpią w scenach z kilkunastu ostatnich stron.

| 2010-11-08
Przeczytana: 2009 rok

Książka, o której nic nie wiedziałam, gdy brałam ją do reki - totalne pozytywne zaskoczenie. Świat tej powieści zauroczył mnie i wciągnął. Na pewno do niej wrócę.

Nie wiem co napisać o tej książce.Nie zachwyciła mnie jakoś,szczególnie też nie zaciekawiła.Temat fajny ,ale brakuje mi tu polotu.

Magda | 2017-11-05
Przeczytana: 09 września 2014