Kochaj albo rzuć

Książka jest przypisana do serii/cyklu "opowieść filmowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edytor
Kochaj albo rzuć
83-86107-46-4
Kargul, Pawlak
Jarek W

Kazimierz Pawlak, Władysław Kargul oraz Ania Pawlakówna dostają zaproszenia od brata Kazimierza Johna do wizyty w Stanach Zjednoczonych. Po przyjeździe do Chicago okazuje się że John zmarł parę dni wcześniej. Pozostawił On nie tylko majątek ale także nieślubną córkę, która na domiar jest mulatką. Wbrew przysiędze złożonej ojcu ostatecznie ulega i chowa brata "nie w swojej ziemi". W trakcie fabuły zarówno Pawlak jak i Kargul wielokrotnie zmieniają zdanie o nowym członku rodziny jak i całej Ameryce.

źródło opisu: wikipedia

lacerta | 2013-07-08
Na półkach: Zekranizowane, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2013

Świetna książka. Jako wielka miłośniczka polskich starych filmów obawiałam się, że będę rozczarowana. Obawy okazały się zupełnie nieuzasadnione, bo książka równie dobra jak film. Śmieszne dialogi i dużo śmiesznych perypetii. Polecam każdemu.

KAROL | 2015-11-28
iwek | 2014-12-02