Dwudziestolecie międzywojenne

Okładka książki Dwudziestolecie międzywojenne Jerzy Kwiatkowski
Okładka książki Dwudziestolecie międzywojenne
Jerzy Kwiatkowski Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Wielka Historia Literatury Polskiej językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wielka Historia Literatury Polskiej
Państwowy Instytut Wydawniczy
2008-01-01
2008-01-01
dwudziestolecie międzywojenne historia literatury polskiej

Rozdziały o programach literackich, poezji i krytyce literackiej świetne, niestety mam wrażenie, że w rozdziałach o prozie i dramacie głównie wyliczono powstałe dzieła, a nie zagłębiono się w ich tematykę czy problematykę.

Oj, jak bardzo ta książka przydała mi się podczas egzaminu tydzień temu! Polecam wszystkim, których intersuje temat Polski w czasach dwudziestolecia międzywojennego. :)

Moja ulubiona epoka literacka. Niby krótka, a obfituje w mnogość wspaniałych dzieł, także w lit. światowej.

W porównaniu ze świetnością podręcznika do Romantyzmu, czy Młodej Polski, toż to jest NIC, ot cot.

Edit: Po lekturze podręcznika Święcha o II wojnie światowej podwyższam ocenę.

Edit: Po lekturze podręcznika Święcha o II wojnie światowej podwyższam ocenę.

Tak naprawdę to raczej zbiór tytułów XX-lecia niż synteza tego okresu. Ale czyta się całkiem przyjemnie.

Bardzo polecam, jeden z najciekawszych podręczników do historii literatury. Wypożyczyłem żeby przeczytać dwa rozdziały w liceum a przeczytałem całość, wciąga lepiej niż kryminały, Kwiatkowski potrafi zainteresować.

Chociaż grubość książki wskazywałaby na dużą ilość znajdujących się w niej informacji, bardzo trudno jest je w niej znaleźć. Na pewno nie jest to książka, którą można by czytać dla przyjemności.

Wymęczyłam całość, w ramach powtórki przed drugim egzaminem z literatury XX-lecia. Podręcznik jak podręcznik... dobrze, że najważniejsze rzeczy są w jednym miejscu.

Respect.

Respect.

• Studia
  • Filologia polska
  • Domowa biblioteczka
  • Literaturoznawstwo

Dodaj cytat z książki Dwudziestolecie międzywojenne