Jerzy KwiatkowskiMarian Stala Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie językoznawstwo, nauka o literaturze
Wydawnictwo Literackie
współczesna poezja polska Wisława Szymborska
językoznawstwo, nauka o literaturze
współczesna poezja polska Wisława Szymborska

6/10 - niezła. Krótki tomik wierszy, z którego w swoim ogólnym lekceważeniu poezji przyswoiłem "Atlantydę" i "Życie na poczekaniu". Reszta do mnie nie przemówiła, podobnie zresztą jak stanowiąca większość tej książki, nużąca przedmowa Kwiatkowskiego i Stali w postaci peanu pochwalnego na temat Szymborskiej i wyjaśnienia "co autorka miała na...

Wyjątkowo krótki tomik poezji Wisławy Szymborskiej, ale wzbogacony o bardzo ciekawy komentarz Jerzego Kwiatkowskiego i Mariana Stali analizujący twórczość poetki.

Moje ulubione wiersze z tego tomiku to:
- "Pamięć nareszcie",

• Poezja
  • 2020
  • * * * 2016 rok * * *
  • Literatuta polska

Jerzy Kwiatkowski Życie na poczekaniu. Szymborska. Lekcja literatury z Jerzym Kwiatkowskim i Marianem Stalą Zobacz więcej