Teoria pola

Tłumaczenie: Stanisław Bażański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "FIZYKA TEORETYCZNA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Teorija polja
978-83-01-15957-3
Dominika

Autorzy w sposób systematyczny prowadzą wykład z teorii pola elektromagnetycznego i grawitacyjnego, czyli elektrodynamiki iogólnej teorii względności. Za punkt wyjścia przyjęli zasady wariacyjne, dzięki czemu wykład jest prowadzony w sposób możliwie najogólniejszy i jednolity. W książce są m.in. omówione: zasada względności i mechanika relatywistyczna, równania pola elektromagnetycznego, fale...

zasada względności i mechanika relatywistyczna,
równania pola elektromagnetycznego,
fale elektromagnetyczne, rozchodzenie się światła,
równania pola grawitacyjnego i fale grawitacyjne,
kosmologia relatywistyczna.
Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z głównym nurtem wykładu. Są one podane wraz z rozwiązaniami i komentarzami, co z pewnością ułatwi studentom zrozumienie materiału.

źródło opisu: http://www.legit.pl

źródło okładki: http://www.legit.pl/