Hydrodynamika

Książka jest przypisana do serii/cyklu "FIZYKA TEORETYCZNA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Fluid mechanics
978-83-01-15818-7
Dominika

Jest to obszerny wykład podstaw fizycznych i wielu szczegółowych problemów makroskopowej mechaniki płynów. Oprócz zagadnień typowych omówione zostały zjawiska rzadziej umieszczane w wykładzie termodynamiki, jak: * fale dźwiękowe i uderzeniowe w cieczach, * przewodnictwo cieplne w cieczach, * turbulencja, * hydrodynamika cieczy nadciekłej. Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z...

* fale dźwiękowe i uderzeniowe w cieczach,
* przewodnictwo cieplne w cieczach,
* turbulencja,
* hydrodynamika cieczy nadciekłej.

Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z głównym nurtem wykładu. Są one podane wraz z rozwiązaniami i komentarzami, co z pewnością ułatwi studentom zrozumienie materiału.

źródło opisu: avalon.pl

źródło okładki: avalon.pl