Wspomnienia

Wydawnictwo: Bellona
biografie, wspomnienia
Witold Lisek

Wspomnienia urodzonego w 1867 r. generała, uczestnika walk o niepodległość Polski, twórcy i dowódcy Armii Wielkopolskiej, dowódcy powstania wielkopolskiego. Postać generała była w międzywojennym dwudziestoleciu bardzo kontrowersyjna. Ekipa rządowa związana z marszałkiem Piłsudskim starała się zdezawuować dokonania generała. On sam złożył dymisję i usunął się do swojego majątku. Pod koniec życia postanowił jednak przedstawić swój ogląd minionego czasu.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2010

źródło okładki: www.bellona.pl