Świat muzyczny Chopina

Wydawnictwo: Astraia
Witold Lisek

Książka szwajcarskiego muzykologa, wybitnego chopinisty, rzuca nowe światło na zagadnienie inspiracji muzycznych Chopina, na jego postawy estetyczne, czy zafascynowanie wcześniejszymi epokami. Okres paryski i występy Chopina w Paryżu zostaną przedstawione według źródeł i dokumentów jako nie zawsze usłane różami obnażone zostanie również prawdziwe oblicze Liszta. W książce znajduje się też artykuł poświęcony fascynacji Chopina barwą w malarstwie i jej odniesieniem do kolorystyki dźwiękowej ("błękitny ton"), oraz znaczeniu Preludiów op. 28 przedstawiona jest również postać Carla Filtscha, będącego świetnie zapowiadającym się "zwierciadłem" Chopina.

źródło opisu: http://www.astraia.pl/?a=page&id=87

źródło okładki: http://www.astraia.pl/?a=page&id=87