La classe de neige

9782070394722
dzieciństwo, francuska
francuski
green_life

Nicolas est un jeune garçon angoissé, hanté par les histoires que lui racontent les adultes ( notamment son père, sur d'obscurs trafics d'organes...) et celles qu'il va lire en cachette dans un recueil de nouvelles qui se trouve sur une étagère dans la chambre de ses parents...
Prix Femina 1995.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: lectureslaucadet.over-blog.com

Nebulka | 2016-04-09
Na półkach: English, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Kilkuletni Nicolas wybiera się na wycieczkę szkolną. Od początku trawią go obawy co do wyjazdu. Jest chłopcem skrytym i obdarzonym bujną wyobraźnią. Makabryczne sny i marzenia na jawie mają swoje źródło w profesji ojca, handlarza protezami, oraz w jego opowieściach, których drugiego dna Nicolas jeszcze nie jest w stanie dostrzec. Wkrótce elementy koszmarów zaczynają przenikać do rzeczywistości.

Powieść polecam osobom lubiącym pozycje pisane z perspektywy dzieci, oniryczne i niepokojące.

Wydanie amerykańskie ("Class Trip") pozbawione jest jednego rozdziału, można łatwo znaleźć jego streszczenie. Nie jest to, jak przypuszczałam, fragment szczególnie drastyczny.

Na podstawie książki powstał w 1998 film o tym samym tytule.

Frederic | 2014-12-29
MartaNapiorek | 2014-07-26