Hajlajf

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nastoletnie problemy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-682-2
dissapear

Bohaterowie postanawiają zachować w tajemnicy fakt, że zostali bez opieki dorosłych w obawie, że zostaną oddani do domu dziecka. Wyjątkowe trzy tygodnie to lekcja zaradności i samodzielności, po której inaczej patrzy się na świat i problemy, które wcześniej przerastały.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat,2011

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/?str=katalog&str2=ksiazka&ID=0000000964

| 2015-05-13
Na półkach: Maj 2015, Przeczytane, ***6

Bardzo pouczająca książka, pełna humoru... Idealna dla młodzieży, szybko się ją czyta, a z takimi bohaterami rozrywki nie brak :) Polecam ;)

kamyk576 | 2014-05-08

ksiazka sympatyczna, tylko trochę za krótka :-))
Polecam:)

sqiki | 2014-06-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Nie wiem co napisać. Zwykle większość książek oceniam pozytywnie, a ta wcale nie była taka zła, ale... No i tu pojawia się problem. Czy opinia jest spojlerem? - Cały opis z tyłu książki jest spojlerem. Bo naprawdę niewiele rzeczy poza tym się dzieje. Bliźniacy są potwornymi kreaturami, właściwie babcia wcale nie taka super, skoro zawsze obrywa się najstarszej. A główna bohaterka naprawdę bez charakteru. Żeby tak pozwalać braciom na wszystko...

Monika | 2011-10-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 października 2011

Nie każda rodzina jest idealna. W każdej rodzinie są jakieś spięcia, kłopoty. W niektórych rodzinach, nie ma mamy lub nie ma ojca. A inni w ogóle nie mają rodziców. Czy czasami zastanawialiście się jaki oni dają sobie radę?

Dorota nie jest zbyt szczęśliwa. Sytuacja, która panuje w jej domu czasami po prostu ją przerasta. Ma dwóch braci bliźniaków, którzy nie są wcale pomocni. Denerwują ją tylko bardziej. Gdy główna bohaterka chodziła do piątej klasy, zostawił ją własny ojciec uciekając do innej kobiety. Na dodatek zostawił niespłacony kredyt na dom. Mama Doroty musiała wziąć się w garść, by spłacić go. Udała się do pracy za granicę, zostawiając swoje dzieci z ich babcią. Sytuacja w domu nie wydaje się być taka zła. Matka dzwoni do nich co tydzień, a babcia jest cudowną kobietą, która utrzymuje porządek w tym domu. Jednak pewnego dnia, dzieci dostają telefon od matki że nie przyjedzie do nich, a babcia ma zawał. Czy w takiej chwili jest ktoś to potrafi im pomóc?

"Hajlajf"...

koniaralisa13 | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Przepiękna powieść, bardzo pouczająca i poruszająca :)Polecam całą serię nie tylko młodzieży!!!! :)Naprawdę warto przeczytać :)

malczix | 2015-03-24

Książka bardzo fajna. Szybko się czyta, jest wciągająca. Główna bohaterka wzbudziła u mnie olbrzymią sympatię. :)

Natalia | 2012-08-21

Książka zainteresowała mnie swoim dość oryginalnym tytułem. Według opisu na okładce to młodzieżowa powieść obyczajowa, ale muszę się z tym nie zgodzić, gdyż jest idealna zarówno dla młodszych czytelników jak i tych starszych.

"Hajlajf" opowiada o życiu szesnastoletniej Doroty i jej braci bliźniaków - Marka i Mateusza. Na co dzień rodzeństwem opiekuje się babcia, gdyż ojciec trzy lata temu ich porzucił, aby założyć nową rodzinę, a matka wyjechała do pracy za granicę, gdzie poznała innego mężczyznę. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy babcia trafia nagle do szpitala. Bohaterowie przez trzy tygodnie są zdani wyłącznie na siebie. Mają wiele przygód, ciągle wpadają w kłopoty. Problemy te są opisane w niezwykle zabawny sposób przez co nie wydają nam się groźne, ale uwaga - pozory mylą!

Gdy na początku przeczytałam opis, od razu przyszła mi na myśl książka Małgorzaty Musierowicz "Kwiat kalafiora", w której to również starsza siostra musi zaopiekować się rodzeństwem gdy ich mama...

Beata | 2013-04-28

pełna humoru książka poruszająca poważne tematy

Julia | 2013-08-10
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2013