Rok 27. W Drodze do Domu Ojca. Fotokronika

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje Wielkiego Pontyfikatu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biały Kruk
978-83-7553-091-9
albumy
Evik

Historyczny dokument i przejmująca pamiątka ostatniego, 27. roku Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II. Ostatnie homilie i słowa Ojca Świętego, chwile, które mogli utrwalić jedynie papiescy fotograficy: Adam Bujak i Arturo Mari. Ponad 200 fotografii przedstawia: rzymskie obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, ostatnie Święta Bożego Narodzenia z Ojcem Świętym w...

Ponad 200 fotografii przedstawia: rzymskie obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, ostatnie Święta Bożego Narodzenia z Ojcem Świętym w Watykanie, wzruszające audiencje, modlitwy „Anioł Pański” i spotkania Jana Pawła II z rodakami, duchowieństwem i młodzieżą z całego świata w roku 2005, ostatnie błogosławieństwo Urbi et Orbi, całą historię cierpienia Ojca Świętego w poliklinice Gemellego, które jednak nie przeszkodziło mu w pełnieniu posługi. Dramatyczne chwile nadziei i niepokoju, rzesze wiernych zanoszące modły o zdrowie dla Jana Pawła II, wreszcie smutna wiadomość o śmierci Następcy św. Piotra. Zapis wielkiego modlitewnego zjednoczenia wiernych żegnających Ojca Świętego w Rzymie i w Polsce, ostatni hołd oddawany na różne sposoby przez rodaków, uroczystości pogrzebowe (ujęcia do których nie miał dostępu żaden inny fotograf).
Poruszające świadectwo do końca pięknej i godnej pielgrzymki do Domu Ojca uzupełniają fragmenty papieskich wypowiedzi oraz testament Ojca Świętego.

źródło opisu: http://www.bialykruk.pl/product.php?cid=0&pid=168

źródło okładki: http://www.bialykruk.pl/product.php?cid=0&pid=168