Prawnokarne aspekty ochrony życia człowieka a prawo do godnej śmierci

Wydawnictwo: Kodeks
978-83-89051-45-5
filozofia i etyka
Ven

Praca Rafała Citowicza "stanowi pogłębione i bardzo interesujące studium poświęcone problematyce prawnokarnej ochrony życia w kontekście prawa do godnej śmierci. (... ) Autor z niezwykłą skrupulatnością i naukową rzetelnością przedstawia poglądy doktryny, nie cofając się niekiedy przed ich krytyką, zawsze podpartą solidną argumentacją. Całość wywodów prezentuje się jako dzieło kompleksowe, konsekwentne i wewnętrznie spójne. " (z recenzji Prof. dra hab. Piotra Kardasa) "Rozprawa Rafała Citowicza stanowi oryginalne i naukowo wartościowe opracowanie niezmiernie trudnej problematyki prawnokarnej ochrony życia (... ) z jednoczesnym uwzględnieniem etycznych i społecznych aspektów eutanazji. " (z recenzji Prof. dr hab. Zofii Sienkiewicz)

źródło opisu: http://www.digipedia.pl/b/d/isbn/978-83-89051-45-5/title/

źródło okładki: http://www.digipedia.pl/b/d/isbn/978-83-89051-45-5/title/