Okładka książki Jeszcze żyje Emil ze Smalandii

Jeszcze żyje Emil ze Smalandii

Autor:
Cykl: Emil ze Smalandii (tom 3)
Än lever Emil i Lönneberga
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
emil, smalandia, urwis
typ
papier
7,71 (34 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Kolejne historyjki o Emilu tworzą pełną zabawnych perypetii opowieść o pięcioletnim chłopcu, który ciągle zaskakuje rodzinę zwariowanymi pomysłami. Radosna książka Astrid Lindgren tętni życiem i zaraźliwym humorem. Czytelnik nie może powstrzymać się od śmiechu, kiedy Emil raz po raz, chcąc wydobyć się z tarapatów, wpada w kolejne.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Monia | 2014-06-14

Przeczytaliśmy 6 letniej córce pierwszą część więc druga była obowiązkiem. Pierwsza jak i druga bardzo fajna. Śmieszne przygody, przyjemny język. Polecam.

Wiktoriaaa | 2013-08-09

Emil jak Emil. Nic dodać nic ująć. ;)

Maya | 2014-12-16
Przeczytana: 2014 rok

Śmiech, śmiech, i jeszcze raz śmiech, plus lekcja łaskawszego spojrzenia na dziecko: naprawdę wiele "negatywnych" zachowań wynika z chęci czynienia dobra!!!

Tecna | 2015-02-03
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 lutego 2015

Ja też niewiedziałam że wiśnie mogą sie skandyzować.

Melpomene | 2015-01-31

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica