Amok

Amok
83-85276-07-6
zbrodnia, morderstwo, sensacja
Marek

Akcja toczy się na Filipinach, a dokładniej na największej wyspie archipelagu - Luzon. Tam właśnie od wielu już lat żyje Amerykanin Lester Braden, dzierżawca ziemi, na której ma sporą plantację tytoniu. Mieszka razem z żoną, kilkuletnią córką i blisko stuletnim dziadkiem. Lester zostaje zamordowany, a jego mordercą jest japoński żołnierz, ponad trzydzieści lat ukrywający się w luzońskiej dżungli. Dla niego wojna nigdy się nie skończyła, on miał rozkaz walczyć aż do śmierci. Olbrzym o niesamowitej sile, uzbrojony w ostry jak brzytwa samurajski miecz, krążył więc po swoim terenie i zabijał. Jednoosobowa armia japońska terroryzowała wszystkich mieszkańców, nie pozwalała zapomnieć o wojnie. Jak dotąd nikt nie miał tyle siły, by zadać śmiertelny cios potworowi z dżungli.

Teraz na Luzon przyjeżdża starszy brat Lestera, weteran z Wietnamu, Michael. Spóźnił się na pogrzeb, ale tak naprawdę to przyjechał zabić. Unicestwić wreszcie człowieka, który w tak okrutny sposób zaważył na losach jego rodziny.

Jak będzie przebiegać polowanie na "amoka"? Z jakich jeszcze powodów w malajską dżunglę wyruszy siedmiu mężczyzn powiązanych ze sobą wspomnieniami dawno zakończonej wojny, przyjaźnią, zazdrością, strachem, chęcią zemsty i odkupienia? Jak zmieni się życie tych ludzi po spotkaniu z "amokiem"? Kto powróci? Czy w ogóle ktoś powróci?

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=48558

źródło okładki: własne

Roman Dłużniewski | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

W gruncie rzeczy śmieć, którego akcja toczy się gdzieś na Luzonie. Nie masz co robić, niewiasta Cię rzuciła.. Przeczytaj, zabijesz czas.

ArekM | 2014-11-01

Plantacje tytoniu i ich mieszkańcy na filipińskiej wyspie nękani przez japońskiego żołnierza, dla którego wojna wciąż trwa...
Historia opowiedziana szybko i bezboleśnie ;)

portos | 2016-10-22
agga | 2016-04-23