Zabić Stalina

1999-01-01
1999-01-01
837245090X
Izabela Bukojemska

Przeczytanie tej książki było przelotnym romansem z autorką i jak szybko zaczęłam tak szybko zakończyłam. Miałam cichą nadzieję na intrygę,a tu....niestety rozczarowanie. Jednak do języka i sposobu przedstawienia się ie mogę doczepić, jednakże cała historia....grubymi nićmi szyta.

2071

Tytuł brzmi! Prawda? I na tym w zasadzie kończą się zalety tej książki. Autorka bardzo się starała, co widać po wulgarnych opisach seksu, drastycznych scenach katowania przesłuchiwanych świadków na Łubiance, wątku pod tytułem oni uciekają, a inni ich gonią, wreszcie próbie wplecenia w to wszystko czegoś, co mogłoby czytelnika wzruszyć. Trochę się czuję takim zestawieniem "atrakcji" obruszona jako czytelnik. Ale najbardziej zniechęcające do tej książki jest to, że wszystko to podane jest w sposób niezręczny i przynudnawy.

Spoglądając na tytuł zanosiło się na świetną literaturę. Jednakże rozczarowałem się. Pomysł na fabułę interesujący, jednakże samo wykonanie już nie. Dużo opisów, które nie wnoszą nic do fabuły. Szkoda czasu na tą pozycję.

Jednak rozczarowanie. Sadząc po opisie na okładce spodziewałem się czegoś lepszego.

• II wojna światowa
  • Przeczytane - Literatura piękna