Trucicielka

Wydawnictwo: Edytor
Frau Juttas Befreiung
Marek

Podczas tych okropnych dni w areszcie śledczym usiłowałam dociec prawdy, lecz na próżno! Przychodziło mi nawet na myśl, że to mąż sam zmieszał wino z trucizną wtedy, kiedy ja spałam. Nie znajduję innego wytłumaczenia tej tragedii. Przecież własnoręcznie nalewałam wino z butelki do kieliszka, a w butelce nie wykryto śladu trucizny. Słowem, stoję wobec zagadki i dawno już przestałam się łudzić nadzieją, że znajdę jej rozwiązanie.Wszystkie usiłowania spełzły na niczym! Do końca życia będzie ciążyło na mnie haniebne podejrzenie, choć zostałam zwolniona z braku dowodów. Nawet dzieci z okolicznych wsi wołają za mną: "Trucicielka"!

źródło opisu: Edytor, 1996.

Dośka | 2016-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2016

Książkę samą w sobie szybko i przyjemnie się czyta, ale minusem jest to, że już wiadomo na pierwszych stronach, kto popełnił zbrodnię.

185parsecs | 2012-08-28

Właściwie już po pierwszych 15 stronach bardzo łatwo jest się domyślić zakończenia niemal ze wszystkimi szczegółami. Zero jakiegokolwiek zaskoczenia, postaci sztampowe, dialogi w niektórych miejscach to powtarzanie w kółko wciąż tego samego... Książka ta ma swój urok ze względu na to, że jest dość stara (w dodatku czytałam ją w 'wiekowym' wydaniu, co akurat było dużą zaletą (...jedyną?)) i być może ukazuje w pewien sposób mentalność kobiet epoki- jednak z całą pewnością nie jest ona inteligentna czy ambitna. Banalne aż do bólu romansidło- przynajmniej dla współczesnego czytelnika.

wrzos118 | 2017-02-26
Karola | 2016-03-17