Biblijny atlas szkolny

Atlante didattico della Bibbia
83-7097-831-2
religia
kamk

Atlas zawiera 30 wielobarwnych mapek i schematów obrazujących szlaki wędrówek, wojen prowadzonych w czasach biblijnych. Materiał dotyczy dziejów Starego i Nowego Testamentu. Poszczególne działy zaopatrzone są w komentarze a mapy opisane. Indeks geograficzny ułatwia orientacje w materiale. Nauczyciel może obrazowo, w atrakcyjnejformie przekazać informacje historyczne, biblijne. Ciekawie dobrany współczesny materiał zdjęciowy pozwala ukazać ciągłość kulturową i odzwierciedla odległe zdarzenia w literaturze i sztuce. Biblijny atlas szkolny ma charakter uniwersalny - może być stosowany przez nauczycieli i uczniów na różnych poziomach nauczania w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2001

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=12166