Warto być ojcem. Najważniejsza kariera mężczyzny.

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Jerozolima
83-914877-6-8
ojcostwo, wychowanie, małżeństwo

"Najważniejsze, co może ojciec dać swoim dzieciom, to po prostu prawdziwie, mądrze, dojrzale, wiernie, wyłącznie i dozgonnie kochać ich matkę" Fascynująca książka o roli męża i ojca w rodzinie. Mądrość i odpowiedzialność, czułość i troskliwość to cechy prawdziwego mężczyzny. Jest to lektura równie ciekawa dla mężczyzn jak i kobiet: żon i matek, a także dla narzeczonych.

Przemysław Zyra | 2016-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2016

Tytuł sugeruje, że książka dotyczy tematu ojcostwa, ale w praktyce samemu ojcostwu jest poświęcona zaledwie część książki. Zanim czytelnik o nim przeczyta dostanie rozdziały poświęcone po prostu istocie bycia mężczyzną. I jest to jak najbardziej logiczne, że skoro chcę być dobrym ojcem to najpierw muszę być odpowiedzialnym mężczyzną i dobrym mężem. Wskazane uwagi są wyjątkowo celne i ważne, a popieranie ich przykładami pomaga je lepiej zrozumieć.

Jestem przekonany, że jeżeli książka trafi w ręce dojrzałego wiekiem mężczyzny, który ma jednak niepoukładane życie to nic w nim nie zmieni, a wręcz może rozdrażnić. Mężczyzna dojrzały uznać może, że wszystko już wie i w zasadzie nie potrzebuje takiej powtórki. Dlatego książkę rekomendowałbym młodym mężczyznom, którzy kształtują swój światopogląd i dopiero planują karierę męża czy ojca. Wówczas lektura może być dobrym drogowskazem.

Mimo iż treści przekazane w książce znałem już z prelekcji, innych książek to i tak znalazłem myśli, które...

Tomasz Wojnowski | 2011-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Niestety zostałem zmuszony do przeczytania tej pozycji w ramach zajęć z pedagogiki.

inka3 | 2014-07-13

Warto aby tą książkę przeczytali nie tylko ojcowie;)

Łukasz Wawrowski | 2016-10-25
Przeczytana: 23 października 2016