Ukryta historia: zaginione cywilizacje, wiedza tajemna i starożytne zagadki

Okładka książki Ukryta historia: zaginione cywilizacje, wiedza tajemna i starożytne zagadki
Brian Haughton Wydawnictwo: Rebis Cykl: Historia encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Historia
Hidden history : lost civilizations, secret knowlegde, and ancient mysteries
Rebis
2008-11-14
2008-11-14
Przemysław Bandel
historia osobliwości archeologia

ciekawa pozycja, ładne zdjęcia, ciekawe fakty, a jednak wolę oglądać filmy dokumentalne o podobnej telematyce, bo mam wrażenie, że tematy nie są wyczerpane. Ale na początek warto.

Książka podzielona jest tematycznie na trzy rozdziały: tajemnicze miejsca, niezwykłe artefakty, zagadkowe postacie plus dodatek wspominający pokrótce o zagadnieniach, na które autorowi nie starczyło już chęci, czasu, miejsca... nie wiem. W każdym bądź razie, każde zagadnienie jest bardzo dokładnie opisane, z uwzględnieniem najnowszych metod badawczych. Nie ma tu jednak naukowego żargonu a prosty, dostosowany do możliwości każdego czytelnika język. Do przeczytania książki zachęcają również trafnie dobrane zdjęcia i ilustracje oraz fachowa literatura uzupełniająca.
Polecam wszystkim zainteresowanym historią oraz archeologią.
Jedyne, co mi się w tej książce nie podoba to fakt, że autor tylko napomknął o ,,mojej ulubionej" zagadce starożytności czyli zabójstwie Hypatii. No cóż, nie można mieć wszystkiego:).

Ciekawa. Bardzo dobrze się czyta.

Ciekawa. Bardzo dobrze się czyta.

Książka stanowi zbiór bardzo interesujących zagadnień poruszonych jedynie ogólnikowo, w maksymalnie kilku stronach. Może być punktem wyjściowym do rozwijania zainteresowań. Piękne ilustracje.

Dodaj cytat z książki Ukryta historia: zaginione cywilizacje, wiedza tajemna i starożytne zagadki