Ukryta historia: zaginione cywilizacje, wiedza tajemna i starożytne zagadki

Brian Haughton Wydawnictwo: Rebis Cykl: Historia encyklopedie, słowniki
Historia
encyklopedie, słowniki
Przemysław Bandel
historia osobliwości archeologia

ciekawa pozycja, ładne zdjęcia, ciekawe fakty, a jednak wolę oglądać filmy dokumentalne o podobnej telematyce, bo mam wrażenie, że tematy nie są wyczerpane. Ale na początek warto.

Książka podzielona jest tematycznie na trzy rozdziały: tajemnicze miejsca, niezwykłe artefakty, zagadkowe postacie plus dodatek wspominający pokrótce o zagadnieniach, na które autorowi nie starczyło już chęci, czasu, miejsca... nie wiem. W każdym bądź razie, każde zagadnienie jest bardzo dokładnie opisane, z uwzględnieniem najnowszych metod badawczych. Nie ma tu jednak...

Ciekawa. Bardzo dobrze się czyta.

Książka stanowi zbiór bardzo interesujących zagadnień poruszonych jedynie ogólnikowo, w maksymalnie kilku stronach. Może być punktem wyjściowym do rozwijania zainteresowań. Piękne ilustracje.

Dyskusje

• Historia