Fables: Storybook Love
komiksy
dasilwa

Inne wydania

W świecie Baśniowców nie ma zbyt wielu szczęśliwych zakończeń. Są uchodźcami z ziem, które istnieją w naszych legendach i bajaniach. Baśniowcy zostali zmuszeni do opuszczenia bajkowych królestw i wtopienia się w naszą twardą, doczesną rzeczywistość. To jednak nie znaczy, że nie ma tam dla nich miejsca na romanse oraz ból, zdradę i wściekłą zazdrość. W rzeczy samej, miłość może zakwitnąć nawet między dwoma pozornie najbardziej odległymi od siebie Baśniowcami. Czy jednak czeka ich szczęśliwa przyszłość, czy może szybka i przedwczesna śmierć...?

źródło opisu: [Egmont, 2008]

Yave | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

To dziwne, ale ten tom jest o wiele lepszy od poprzednika, choć brakuje w nim najważniejszego - ciągłości fabuły. To bardziej jak zbiór krótkich opowiastek z tego świata. Co prawda sporo ważnego się w nich dzieje, bo są i zdrady i zbrodnie i dużo krwi i brutalności, jest niebezpieczeństwo i szantaż, a nawet bardzo ważny i jeszcze porządniej napisany wątek romantyczny (a mnie w tej kwestii dość ciężko zadowolić, łatwo wpaść w schemat). Do tego wszystko okraszone delikatnie wtrącanym poczuciem humoru (pierwsza opowieść jest świetna!), choć wciąż nie na tak wysokim poziomie, jak bym chciał. Trochę gorzej jest z rysunkami Buckinghama, co on sobie myślał rysując twarz Wilka?! Szkoda, że Medina nie towarzyszy "Baśniom" przez cały czas :/ Ale i tak jest super, pomimo miejscowego chaosu tom ten zapowiada jeszcze lepszą zabawę w następnym!

książek: 2031
Marre | 2014-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2014

Ta część zawiodła mnie jeszcze bardziej. Mam wrażenie, że z każdym tomem poziom "Baśni" coraz mocniej się obniża. W tej części brakowało mi jeszcze czegoś: konkretnego zakończenia. Było za to wiele niepowiązanych zbytnio ze sobą opowieści. Czytało się szybko, ale i tak nuda. Przeczytam raczej kolejną część, ale później, bo muszę trochę po tym odpocząć.

Arthaniel | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Zdecydowanie najlepszy z czytanych przeze mnie dotąd tomów Baśni. Ten album wręcz kipi od emocji! Bo czego tutaj nie znajdziemy? Są tu spiski, są zdrady, są miłostki i dylematy moralne. Tego właśnie oczekiwałem od tej serii i już nie mogę się doczekać chwili, kiedy położę swe łapy na tomie czwartym :D!

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-07-16

Cała seria Baśni to genialne komiksy, które wciągają od początku do końca. Zawiodła was 2 część - 3 część Wam wszystko zrekompensuje. Doskonała akcja, masa różnorakich intryg. I co istotne miłość, która jak zwykle najmocniej rodzi się w momencie różnego zagrożenia.

Bo dopiero w świetle wielkiej nienawiści i zła - miłość ujawnia swoje najpiękniejsze oblicze.

Klaudia Gorczyca | 2016-07-06
Na półkach: 2016, Posiadam, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2016

Och Bigby, ty niedobry wilku.

Maynard | 2013-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Tym razem tomik składa się z sześciu opowiadań (dwa kilku odcinkowe), w tym tytułowych "Kronik miłosnych" (Org. "Storybook love" czyli raczej "Książkowa" lub "podręcznikowa miłość") Ciekawe zwroty akcji, troszkę sztampowe toposy przełożone na realia baśniowców, ale czyta się miło zarówno dla fabuły jak i dla oka (świetne kreski i kolory). Pojawia się kilka nowych i kila starych postaci a wszystko prowadzi do tomu kolejnego, czyli poważnej, grubej powieści graficznej "Marsz drewnianych żołnierzyków"

Sylwia Zimowska | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

Tom składa się z kilku niezwiązanych z sobą opowieści obracających się wokół uczuć...

Czas na komiks | 2015-02-17

Kiedy brałem do ręki trzeci tom serii Fables zatytułowany Storybook love obawiałem się, że komiks odejdzie za bardzo od obranego we wcześniejszych albumach kierunku. Tytuł wskazywał raczej na smętną historyjkę o miłości, a po przeczytaniu dwóch poprzednich albumów od razu domyśliłem się między kim ta miłość rozkwitnie. Nic z tych rzeczy, na szczęście moje podejrzenie się nie spełniło. Trzeci tomik trzyma poziom, zaczyna się ciekawą historią o Jacku i jego smykałce do szemranych interesów. Już od samego początku komiks przypomina, że jest kierowany do dorosłego czytelnika. Odważne kadry przedstawiające sceny łóżkowe, dużo krwi, mięsa i flaków, pakty z diabłem, umowy ze śmiercią, wszystko to zręcznie udowadnia, że postacie z bajek dla dzieci już takie dziecinne nie są.

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał: Paweł

Przemek Skoczyński | 2015-01-06