Poświata stworzenia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Afterglow of Creation
kosmologia,
hunter

Autor ukazuje czytelnikowi proste wyjaśnienie największego odkrycia dwudziestowiecznej nauki.Niewyraźne plamy na satelitarnych zdjęciach pokazują, jak materia skupiała się w początkowej fazie historii wszechświata i dają nam wyobrażenie, jak powstały współczesne galaktyki.

dintah | 2014-10-16

w miarę przystępnie opisane skomplikowane meandry XX wiecznej astrofizyki. Chown krok po kroku prowadzi przez ewolucję poglądów i teorii budowy wszechświata, choć nie uważam, że jest to najlepsza pozycja dotycząca tego tematu.
olbrzymim mankamentem książki jest zupełny brak ilustracji zdjęć i map. do dyspozycji dostajemy tylko jeden wykres, a jak na książkę, która w 3/4 dotyczy uzasadnienia prawdziwości zdjęcia to stanowczo za mało.

Bacho | 2016-04-28
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Książka w ciekawy sposób opisuje wydarzania i teorie prowadzące do odkrycia reliktowego promieniowania tła, jak również omawia jego znaczenie. Lekko napisana, zrozumiała dla laika i, co najważniejsze, przedstawia także mniej znanych bohaterów tej historii, dzięki czemu dodatkowo zyskuje na wartości. Świetna pozycja dla osób zainteresowanych kosmologią i historią nauki.

Szymon Białek | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Interesujący zapis wydarzeń prowadzących do odkrycia i zbadania promieniowania reliktowego. Multum mniej i bardziej znanych postaci i faktów, brak zdjęć. Ale w dobie Internetu to każdy znajdzie co potrzeba.

Kinga | 2016-09-15
Gosia | 2016-08-05