Po prostu Wszechświat. Proste odpowiedzi na trudne pytania

Okładka książki Po prostu Wszechświat. Proste odpowiedzi na trudne pytania Marcus Chown, Govert Schilling
Okładka książki Po prostu Wszechświat. Proste odpowiedzi na trudne pytania
Marcus ChownGovert Schilling Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
popularnonaukowa
Tweeting the Universe. Tiny Explanation of Very Big Ideas
Prószyński i S-ka
2013-03-07
2013-03-07
fizyka astronomia kosmologia wszechświat wielki wybuch

Wydrukowany Twitter

Ktoś z przynajmniej średnią wiedzą o kosmologii/fizyce nie znajdzie w tej książce nic nowego. Pytania stawiane w tej lekturze są dość proste (np. czym jest światło, fale grawitacyjne czy neutrina),książka dobra dla kogoś, kto chce w przyszłości przeczytać inne pozycje na temat kosmologii, a jego wiedza z tej dziedziny nauki jest marna.
Daję jednak tak wysoką ocenę, bo odpowiedzi na postawione pytania są bardzo przejrzyste, a co za tym idzie, książkę czyta się przyjemnie.

Daję jednak tak wysoką ocenę, bo...

Prosta bardzo prosta książka opisująca krok po kroku jak działa wszechświat. Polecam dla ludzi którzy chcą rozpocząć przygodę z kosmologią.

• (rodzaj) astrofizyka, kosmologia i fizyka cząstek elementarnych
  • Popularnonaukowa
  • Fizyka/Astronomia
  • Nauki ścisłe/Popularnonaukowe
  • Niezwykłość nauki
  • Nauka

Dodaj cytat z książki Po prostu Wszechświat. Proste odpowiedzi na trudne pytania