Wiktoria. Majowy kwiat Brytanii

Seria: Pamiętniki Księżniczek
Wydawnictwo: Świat Książki
Victoria. My Blossom Of Britannia
Aleksandra

Wiktoria już jako dziewczynka przejawiała cechy, które pomogły jej rządzić państwem: była szlachetna i odważna, a zarazem uparta. Została królową jako nastolatka i panowała przez 64 lata, do 1901 roku! Za jej życia Wielka Brytania stała się największą potęgą przemysłową i kolonialną świata. To właśnie wtedy, z racji posiadłości na wszystkich kontynentach, mówiło się, że nad Imperium Brytyjskim nigdy nie zachodzi słońce. Ta książka pokazuje Wiktorię jako nastoletnią dziewczynkę, ciekawą świata i ludzi, myślącą i wrażliwą.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://allegro.pl/pamietniki-ksiezniczek-wiktoria-...»

Claudie_Laurenne | 2012-07-03
Przeczytana: sierpień 2006

Cykl "Pamiętniki księżniczek" jest ciekawą przygodą po czasach, kiedy żyły bohaterki książek. Teraz mamy okazję poznać myśli i wspomnienia młodej Wiktorii, księżniczki, która niedługo stanie się królową Wielkiej Brytanii. Bardzo ciekawa książka, nawet, dla tych, którzy nie interesują się historią. Polecam!

GiselleAbby | 2012-09-24
Przeczytana: 28 września 2012

Książka przeczytana nie raz. W całości i we fragmentach. Wspaniały portret młodziutkiej Wiktorii, ukazujący ją jako małą, bardzo dojrzałą jak na swój wiek, dorastającą dziewczynkę. Ma ona całkiem zwykłe problemy i kłopoty, ale przeżywa również wiele trudnych, nawet dla dorosłych, wydarzeń. Oczywiście, znajdują się tu także opisy szczęśliwych chwil spędzonych wśród rodziny i przyjaciół.
Lektura opatrzona komentarzem historycznym świetnie się sprawdza jako powtórka z historii. Tak opisanego świata XIX - wiecznej Anglii nie poznacie z podręczników szkolnych!

Karioka | 2016-08-20
Przeczytana: 2005 rok