Człowiek w świecie zapachów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Plus 50". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A., Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
978-83-61408-71-0
węch, zmysły
popularnonaukowa
Róża_Bzowa

Niezwykła książka poświęcona jednemu ze zmysłów: węchowi. Zapachy są wykorzystywane w różny sposób, np. do produkcji perfum, w aromaterapii, a także w marketingu. Czy rzeczywiście mają one niezwykłą moc? A jak działa pamięć węchowa? Czy zapachy potrafią przywołać wspomnienia? Jakie są różnice w indywidualnej sprawności węchowej ludzi? Jakie zmiany w odczuwaniu i zapamiętywaniu zapachów zachodzą z wiekiem? Czy zaburzenia węchowe mogą być oznaką różnych chorób - Alzheimera, Parkinsona, schizofrenii? Przeprowadzone badania i analizy naukowe prowadzą do niezwykłych wniosków, które pozwalają lepiej zrozumieć fizjologię ludzkiego organizmu oraz nieznane uwarunkowania psychiczne.

źródło opisu: Z okładki

chyzwar | 2016-07-18