Jak się uczyć?

Seria: Edukacja
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN

Książka podpowiada w jaki sposób pokonać trudności związane z przyswajaniem wiedzy oraz jak "nauczyć się uczyć". Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na pytanie: jak wykorzystać drzemiące w nas możliwości, by uczyć się lepiej, szybciej, efektywniej. Pozna też sposoby przyswajania wiedzy z zakresu nauk ścisłych, języków obcych, nauczy jak lepiej wykorzystywać pracę własnego umysłu. Autorki proponują wiele ćwiczeń, dają wiele przykładów zastosowania określonych metod uczenia się, a wszystko po to, aby zdobywanie wiedzy mogło sprawiać przyjemność i przynosić zamierzone efekty.

źródło opisu: empik.com

Noszołata | 2013-11-22
Przeczytana: 03 listopada 2013

Polecam wszystkim, którzy zaczynają już "ostrzejszą" naukę np. w ogólniaku. Ja właśnie zaczynałam moją przygodę z prawdziwym uczeniem się i muszę przyznać, że w pierwszym momencie bardzo trudno było mi się otrząsnąć. Wydawało mi się, że wszytskiego jest baaaardzo dużo i nie dam rady. Z góry się zniechęcałam... gdy pomyślałam, że wrócę do domu otworzę książkę i nad nią zasnę próbując się uczyć. Bo właściwie nie wiedziałam jak się uczyć. W gimnazjum zawsze wystarczało mi słuchanie na lekcjach i przejrzenie notatek w domu, co zajmowało mi 15 min... A tu już się skończyło... I właśnie w tej wielkiej panice chwyciłam za tą książkę. Naprawdę mi pomogła, bo teraz już ucze się do sprawdzianów nie na przerwie przed, tylko rozkładam to na parę dni, siadam do biurka i wiem co mam robić (tzw. opracowanie strategii). Wszystko jest wyjaśnione bardzo prostym językiem. Każdy aspekt uczenia się jest rozwinięty, niektóre już część z was będzie wiedziała (jak np. to, że łatwiej zapamiętuje się...

Herald | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Książka skonstruowana podobnie do książki Edwina A. Locke o tej samej tematyce. Jest w niej ukazane wiele błędów jakie popełnia się podczas nauki. Można by powiedzieć że jest to nowsza wersja i nieco ulepszona książki Edwina. Zdecydowanie warto się z nią zapoznać jeśli ktoś chce się skutecznie uczyć. Poza tym autorami są osoby które zajmują się zawodowo pamięcią i uczeniem. Właściwie książka porusz chyba każdy obszar nauki od teorii po motywację, techniki czy nawet nadzór nad nauką oraz zarządzanie zasobami(czasem).

Salma | 2012-11-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich uczniów od gimnazjum wzwyż, po studentów! W jasny i sensowny sposób opisuje działanie procesów umysłowych wykorzystywanych w trakcie uczenia się, podaje cenne wskazówki, jak usprawnić indywidualny system uczenia się, jak sortować i zdobywać informacje, jak notować, jak czytać podręczniki. Sam układ książki jest stworzony na wzór idealnego do nauki podręcznika - wyraźnie zaznaczone są ważniejsze fragmenty tekstu, oddzielone ciekawostki, ćwiczenia praktyczne. Skromna okładka i oprawa graficzna sprawiają, że czytelnik się nie rozprasza na niepotrzebnych grafikach. Do tego szerokie marginesy pozwalające na notowanie. Rewelacja.

Kalaf | 2016-09-05
Izolda | 2016-07-28