Książka „Językowe łamigłówki” przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym . Jej zadaniem jest poznanie i utrwalenie przez uczniów klas I-III podstawowych zasad pisowni i gramatyki polskiej. Wierszowane „zapamiętywanki” mają na celu łatwe przyswojenie sobie przez dziecko zasad ortograficznych, a zamieszczone po nich ćwiczenia i dyktanda w formie krótkich wierszyków służą ich utrwaleniu .
W książce zamieszczono również krzyżówki i rozsypanki wyrazowe, które uczą, bawiąc.
Pozycja „Językowe łamigłówki” służy nie tylko w nauczaniu języka polskiego. Wiele ćwiczeń odwołuje się do innych dziedzin wiedzy: do plastyki, muzyki, a nawet matematyki. Uczy też spostrzegawczości i wyrabia predyspozycje manualne.
Pracując z tą książką zarówno nauczyciele jak i rodzice mogą pomagać dziecku w jego trudniej podróży przez zawiłości naszej ortografii i gramatyki.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2011

źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=2&id=1188

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Inna dusza
  • Ekspozycja
  • Widok z nieba
  • Szturmując niebo
  • Złączeni
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Impuls | 2010-12-27
Dorcia | 2014-02-11