Językowe łamigłówki

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-475-4

Książka „Językowe łamigłówki” przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym . Jej zadaniem jest poznanie i utrwalenie przez uczniów klas I-III podstawowych zasad pisowni i gramatyki polskiej. Wierszowane „zapamiętywanki” mają na celu łatwe przyswojenie sobie przez dziecko zasad ortograficznych, a zamieszczone po nich ćwiczenia i dyktanda w formie krótkich wierszyków służą ich utrwaleniu .
W książce zamieszczono również krzyżówki i rozsypanki wyrazowe, które uczą, bawiąc.
Pozycja „Językowe łamigłówki” służy nie tylko w nauczaniu języka polskiego. Wiele ćwiczeń odwołuje się do innych dziedzin wiedzy: do plastyki, muzyki, a nawet matematyki. Uczy też spostrzegawczości i wyrabia predyspozycje manualne.
Pracując z tą książką zarówno nauczyciele jak i rodzice mogą pomagać dziecku w jego trudniej podróży przez zawiłości naszej ortografii i gramatyki.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2011

źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=2&id=1188

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 2071
zaksięgowana | 2016-03-29