Piotr

Prezentowane ilustrowane wydawnictwo Chopin, autorstwa Mieczysława Tomaszewskiego, przygotowane zostało z okazji obchodów 160. rocznicy śmierci oraz 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wprowadza czytelnika w tajniki biografii i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora i jest adresowane do wszystkich, którym Chopin i jego talent są bliskie, tak w Polsce, jak i zagranicą. Projekt...

Projekt graficzny przygotował prof. Władysław Pluta. Uzupełnieniem tekstu jest bogaty materiał ilustracyjny, obejmujący zarówno reprodukcje i zdjęcia archiwalne, jak też fotografie współczesne, ukazujące miejsca związane z życiem Chopina. Wyjątkowe w swej urodzie zdjęcia ukazują piękno ojczystej ziemi kompozytora.
Publikacja liczy 360 stron i ponad 300 zdjęć. Zdjęcia współczesne przygotowywane zostały przez profesjonalnych fotografików, a reprodukcje dzieł archiwalnych pochodzą między innymi z Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Czartoryskich, Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej, Bridgeman Art Library w Londynie, Tate Gallery i innych.
Najpiękniejsza Książka Roku 2009
„Edycja Chopin 2010” nagroda honorowa
„Złota Róża” dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego
Nagroda została przyznana po raz czwarty z inicjatywy „Festiwalu Nauki” i miesięcznika „Nowe Książki”. Fundatorami są Festiwal Nauki i Instytut Książki.

źródło opisu: http://www.pwm.com.pl/Chopin__szczegoly_1330611__a...(?)

źródło okładki: www.google.pl

Darek DTSG | 2013-12-31

Przepięknie wydany album który liczy 360 stron i ponad 300 zdjęć. Zdjęcia współczesne przygotowywane zostały przez profesjonalnych fotografików.
Wielokrotnie nagradzany . Prawdziwy rarytas dla wielbicieli i nie tylko .
POLECAM

Roman Dłużniewski | 2016-12-05

Przepiękne wydawnictwo!! Zarówno treść jak i ilustracje na najwyższym poziomie. Idealna pozycja na długie wieczory lub na prezent dla kogoś bliskiego.

VegardSvensenRoensen | 2014-05-19
Rakoś | 2014-03-22