Historia Karola Wojtyły

Tłumaczenie: Lucyna Rodziewicz
Wydawnictwo: M
83-7221-738-6
Barbara

Książka ta to niezwykła biografia Karola Wojtyły, obejmująca najważniejsze okresy w jego życiu: sytuacje rodzinna, przyjaźnie, studia, prace naukową i artystyczną, fascynacje, posługę kapłańską i biskupią. Fabularny charakter powieści sprawia, że czyta się ją jednym tchem

Oglądając film „Karol, człowiek który został człowiekiem” natchnęłam się na informację, że został on nakręcony na podstawie książki Giana Franca Svidercoschi’niego, „Historia Karola Wojtyły”. Film mnie zauroczył, dlatego postanowiłam, że kiedyś muszę przeczytać literacki pierwowzór. Tak też zrobiłam.
Nie będę się zbytnio rozpisywać na temat treści książki, bo każdy katolik i nie tylko, w mniejszym lub większym stopniu, zna biografię tego jednego z największych Polaków w dziejach naszej ojczyzny. Warto jednak zaznaczyć, że została ona nakreślona według ścieżek życia, jakimi szedł Karol Wojtyła. Autor przedstawia jego dzieciństwo w niewielkich Wadowicach, lata spędzone na edukacji najpierw w szkole powszechnej, a następnie w miejskim męskim gimnazjum, okres studiów przerwany wojną oraz jego powołanie do kapłaństwa. W końcu ruszamy z Karolem na studia w Rzymie oraz do jego pierwszej parafii w Niegowici. Akcja kończy się z chwilą wyboru kardynała Wojtyłę na papieża w dniu 16...

oljul | 2016-08-02
Rtly | 2015-12-12