Wiatr za progiem. Opowieść o Żeromskim

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
Żeromski
wiedzima

Powieść biograficzna o Stefanie Żeromskim, w dużej mierze oparta na Dziennikach pisarza oraz jego dziełach, w których sporą rolę odgrywa element autobiograficzny. Autorka wykorzystała również inne źródła, również bardzo osobiste (jak listy narzeczeńskie Żeromskiego do pierwszej jego żony Oktawii). Wiele uwagi poświęciła oddaniu ducha epoki, w której żył pisarz, nakreśleniu sylwetek ludzi z jego otoczenia, wydarzeń i szczegółów.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: źródło własne