Żeromski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "A To Polska Właśnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
biografia, Żeromski,
hunter

Biografia twórcza Żeromskiego, który w pierwszej ćwierci XX stulecia był najważniejszym polskim powieściopisarzem. Nie kwestionowali tego nawet jego wrogowie. Żegnano go jako kolejnego po Sienkiewiczu twórcę narodowego. Dla kilku pokoleń Polaków był pisarzem-autorytetem.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie

Księgowa | 2017-10-19

Oj troszkę nudno było. Ale ponieważ nikt jeszcze nie napisał opinii o tej książce, więc wyczułam dla siebie okazję, żeby zostawić swój wiekopomny ślad ;-)

A tak serio. Autor bardziej skupił się na twórczości Żeromskiego, niż na jego życiu. Nie, nie, to wcale nie zarzut. Tylko napisane jest to tak sucho, nudno, bez iskry. Najciekawsze w tej publikacji są zdjęcia. Na szczęście jest ich naprawdę dużo, więc czasu poświęconego lekturze nie uznaję za zmarnowany.

AnnaSikorska | 2015-12-20
Krzysztof | 2012-09-04