Ślubny welon

Wydawnictwo: Akapit Press
83-88790-66-8
zegar, starość, życie
Edyta

Cała ta dziwna historia mogła zacząć się i zakończyć zupełnie inaczej. Wszystko na świecie jest umowne, poza zegarem. Odmierza czas każdemu sprawiedliwie. Starzenie się jest przecież kwestią upływających stopniowo lat, procesem ledwo zauważalnym. Najpierw jest się młodym, potem dojrzałym, ale trudno określić moment przejścia z jednego stanu w drugi. Wreszcie nadchodzi starość, a człowiek nie zdaje sobie sprawy, kiedy to nastąpiło. Tak twierdziła moja babcia, lecz ja byłam jeszcze na tyle młoda, że nie przywiązywałam większej wagi do dawno wypowiedzianych słów. Życie wciąż było przede mną.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Anita | 2014-06-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 13 czerwca 2014

To już 15 książka Krystyny Nepomuckiej, którą pochłonęłam. Obiektywnie patrząc, nie jest ona żadnym arcydziełem. Fabuła obyczajowa, czasem zaciekawia lub intryguje, jednak po przeczytaniu nie zostaje żaden kac. Mimo to lubię te powieści. Dobrze się je czyta i miło spędza przy nich czas. Cenię je za oryginalnych bohaterów i fabułę odbiegającą nieco od schematów. Polecam osobom, które poszukują lekkiej i ciekawej lektury.

Katherina87 | 2012-11-22

Książka ta opowiada o młodej Polce, która wychowała się w Anglii. W jej życiu wydarzyło się coś niezwykle przykrego i pomimo, że właśnie zaczyna swoją karierę jako architekt, zamierza wrócić do kraju. Przenosi się do Zakopanego, gdzie po swojej rodzinie odziedziczyła stary dom u stóp Giewontu. Razem z bohaterką odkrywamy tajemnice jej rodziny szperając w starych kufrach, gdzieś na poddaszu. W domu panuje niesamowita aura i klimat.

Katia | 2013-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Wg mnie jest to najsłabsza książka autorki, którą do tej pory przeczytałam.
Akcja rozlazła a jednocześnie niektóre rzeczy dzieją się zbyt szybko (jak na mój gust).

Plus za pamiętniki małolaty ;)

Mając w pamięci rewelacyjną serię "niedoskonałych" i nostalgiczny "Ukłon w stronę cienia" nie mogę ocenić wyżej niż 5 gwiazdek.

nellanna | 2011-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Wspaniała lektura, w której nie brakuje miłości, wspomnień, duchów i rodzinnych koligacji. Czyta się doskonale, jak chyba każdą książkę tej autorki. Postaci są plastyczne, niezwykłe i trudno nie przywiązać się bodaj do jednej z nich w trakcie czytania.Polecam, szczególnie na te długie wieczory, które teraz przed nami; warto je wypełnić emocjami i dobrą książką, która poruszy wiele strun osobistych a może nawet zachęci do zbadania własnego drzewa genealogicznego? Może jeszcze żyją świadkowie? I nie jest na to za późno?

Elisheva | 2015-07-27
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Bardzo przewidywalne zakończenie. Książkę polecam na długie trasy w autokarze.

kasiek | 2016-09-28
Przeczytana: maj 2014