Tytus, Romek i A'Tomek. Księga 80-lecia

Wydawnictwo: Egmont Polska
Tytus
komiksy
A--

"Tytus, Romek i A'Tomek - Księga 80-lecia to jubileuszowy zbiór, który ukazał się w 80. urodziny twórcy Tytusa, Henryka Jerzego Chmielewskiego. Jest to jednocześnie księga retrospektywna, ukazująca różne etapy rozwoju bohaterów Papcia Chmiela. Pierwsze komiksy drukowane w tym tomie powstały niemal czterdzieści lat temu. Czytelnik znajdzie tu historyjki i sceny, które nigdy potem nie trafiły do albumów, ale także zaczyny kilku późniejszych ksiąg. Zobaczy, jak kształtował się warsztat Henryka Chmielewskiego, jak zmieniał Tytus i jego koledzy, jak wcześniejsze pomysły ewoluowały, by znaleźć swój ostateczny kształt w kolorowych książeczkach. W albumie są zarówno historie czarno-białe, ukazujące się w latach 60. na łamach "Świata Młodych", jak i kolorowe, narysowane w latach 90. Razem z Księgą Zero album ten stanowi kompletny przegląd dziejów Tytusa, niezbędny każdemu prawdziwemu miłośnikowi polskiego komiksu!
Ta książka to urodzinowy prezent dla Henryka Jerzego Chmielewskiego, ale też dla wszystkich miłośników jego twórczości.
Wszystkiego najlepszego, Drogi Papciu. Dziękujemy za historie, które zechciałeś nam opowiedzieć i narysować!"

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl