Zwoje znad Morza Martwego rozszyfrowane

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Deciphering the Dead Sea scrolls
tajemnice ludzkości, historia,
hunter

W 1947 roku w jaskiniach w pobliżu Qumran na północno-zachodnim wybrzeżu Morza Martwego znaleziono ogromny zbiór hebrajskich, aramejskich i greckich tekstów z II i I wieku p.n.e oraz z I wieku n.e. Nikt nie podejrzewał, że dokonano jednego z najważniejszych odkryć archeologicznych XX wieku.

pozeraczksiazek | 2015-05-11

Tego się obawiałem. Pomieszanie z poplątaniem. Jedyne co pozostaje po przeczytaniu tej książki to ogromny mętlik w głowie. Prawdą jest na pewno fakt że Nowy Testament, a zwłaszcza Ewangelie datowane są minimum 70 n.e. To już powinno dawać sporo do myślenia. Szkoda że autor nie wspomina jak wiele przypowieści zarówno z nowego jak i starego pisma pochodzi z przypowieści ludów mezopotamskich. Dziwna książka. Są dwie opcje, albo ktoś celowo czytelników wprowadza w błąd albo sam jest niedoinformowany i nie wie że jest sam ofiarą manipulacji. Na pewno monopolu na prawdę nie ma nikt. Czy prawda na temat zwojów leży gdzieś po środku? Nie wiem. Wątpię też aby jakikolwiek śmiertelnik przeciętny odkrył tak zwaną prawdę.

aissa | 2012-10-26
Przeczytana: 03 grudnia 2012