Mały słownik subkultur młodzieżowych

Wydawnictwo: Semper
subkultury

Mały słownik subkultur młodzieżowych obejmuje pełną informację o subkulturach młodzieżowych i związanych z nimi zjawiskach w Polsce i na Zachodzie od lat pięćdziesiątych do lat dziewięćdziesiątych XX wieku, w układzie hasłowym (z notami bibliograficznymi). Książka posiada subkulturową okładkę (miejscami szorstką, stylizowaną na zniszczoną). Autor tej unikalnej publikacji jest adiunktem w...

Autor tej unikalnej publikacji jest adiunktem w Katedrze Kultury Uniwersytetu Warszawskiego.

Anna | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Książka przeczytana do celów naukowych- praca magisterska. Spisała się bardzo dobrze, chociaż oczekiwałam trochę bardziej rozbudowanej treści i opisów samych subkultur jako takich. Pozycja idealna do celów naukowych, bo treść raczej oczywista.

problem | 2017-12-27
Przeczytana: 1993 rok

Dzieło przydatne i rzetelne, nie 'odfajkowuje" rzeczy powszechnie znanych, lecz analizuje genealogię zjawisk. Stąd można się dowiedzieć nie tylko banałów o punkach i gitowcach, ale ciekawostek np. o "Teddy Boys".

| 2010-12-15

Ten słownik jest ponadczasowy!!! Polecam dla fanów tematyki :)

| 2011-12-16

Cudo, chyba jedno z niewielu tego typu opracowań w Polsce!!!

Chrisstofferr | 2015-02-02
Puma | 2013-04-29