Jak zachować dobrą kondycję od wczesnej młodości do późnej starości czyli moda na zdrowie

Wydawnictwo: Kubajak
zdrowie, biologia, odżywianie
zdrowie, medycyna
judy

Sposób odżywiania to jeden z czynników najsilniej oddziałujących na rozwój i zdrowie człowieka. Najnowsze badania wykazują, że ok. 70% chorób ma podłoże żywieniowe, a jedynie 30% wynika z innych przyczyn. Profilaktyka, czyli właściwe żywienie, tryb życia, to najważniejsze czynniki wpływające na zachowanie zdrowia. Autorka w sposób prosty i obrazowy przedstawia te problemy. Wyjaśnia podstawowe mechanizmy funkcjonowania organizmu, ich związek ze sposobem żywienia i aktywnością fizyczną, oraz radzi co zrobić by zachować zdrowie od wczesnej młodości do późnej starości.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl