Bogowie początków

Gods of the dawn
8372452067
tajemnice ludzkości,
hunter

Nowa, sensacyjna teoria dotycząca przeznaczenia egipskich piramid.

Fasoletti | 2012-05-19
Przeczytana: 18 maja 2012

Mam bardzo mieszane uczucia jeśli chodzi o tę książkę. Przeważają te negatywne. Na plus na pewno można zaliczyć bardzo dokładne opisanie wszelakich wymiarów wielkiej piramidy oraz łopatologiczne wyjaśnienie teorii Einsteina. Na tym jednak pozytywne wrażenia się kończą, bo cała teoria jaka została osnuta na bazie zależności wymiarowych, kształtów korytarzy i ich układu w wielkiej piramidzie jest tak nieprawdopodobna, tak naciągana, że w niektórych momentach aż śmieszna. Jestem człowiekiem o otwartym umyśle, zwykle nie neguję niczego, czego nie potrafię udowodnić, a biorę to za możliwe i prawdopodobne, ale tutaj odpadłem. Książka jest idealnym dowodem na to, że do pewnych zależności można dopasować dowolną, nawet najbardziej niesamowitą teorię. Pozostaje jedynie pozazdrościć Autorowi fantazji.

hunter | 2010-12-13
Yumi | 2016-09-22