Nostradamus: Almanach naszej przyszłości

1996-01-01
1996-01-01
Zofia Grudzińska
Nostradamus przepowiednie almanach

Kontynuując czytanie książek o tematyce ezoterycznej jakie kupiłem za grosze na kiermaszu bibliotecznym sięgnąłem po tę traktującą o przepowiedniach Nostradamusa i paru innych jasnowidzów.

Peter Lemesurier zebrał przepowiednie i spróbował ułożyć je w chronologicznym porządku. Z perspektywy czasu (książka zaczęła opowiadać o wydarzeniach z 1995 roku) jest to śmieszny stek bzdur. Według tej książki Włochy, Hiszpania a w szczególności Francja powinna zostać zdziesiątkowana, zmasakrowana i kompletnie pokonana pod naporem potężnej muzułmańskiej armii. Kontynuując te fantastyczne snucie wizji przez proroków można wysnuć trzy wnioski:
1) Nostradamus zwyczajnie się pomylił/dupa z niego a nie jasnowidz.
2) Przyszłość uległa zmianie.
3) Peter Lemesurier zwyczajnie pomylił się z datami próbując rozszyfrować Nostradamusa.
Niezależnie od wyciągniętych wniosków ciężko nie winić sceptyków gdy czyta się w tej książce jak autor próbuje snuć wizje przyszłości na podstawie budowy Wielkiej Piramidy i jej podziemnej komory… Mogę uwierzyć w wiele, ale bez przesady.
Innym ciekawym zabiegiem jest udowodnienie jak to przepowiednie się sprawdzają. Np. ta o rozszyfrowaniu tajemnicy Wielkiej Piramidy na podstawie… daty wydania własnej książki.
Zdecydowanie najgorszym momentem książki jest ton komentarzy autora, którym opatruje każde pięciolecie wydarzeń. Ten moralizatorski ton człowieka, który uważa, że wie wszystko. Muszę przyznać, że po rozbawieniu czytając etapy przepowiedni z lat 1995 – 2017 nastąpiła irytacja. Nie wiem czy skończyłbym tą pozycję gdyby nie fakt że jest to dość mała broszurka (220 stron) w formacie Harlequina.

Ogólnie mogę powiedzieć, że dziękuję Bogu za kiermasze biblioteczne i fakt, że dałem za tą książkę tylko 1zł. Aczkolwiek wciąż smucę się nad straconą złotówką. Polecam tą pozycję tylko jako ciekawostkę. Swoisty monument pracy człowieka, który potraktował to wszystko poważnie i postanowił zebrać wszystko w jedną całość. Jednakże przestrzegam przed wydaniem na to nie więcej niż 4-5zł inaczej wyrzucicie pieniądze w błoto.

Dodaj cytat z książki Nostradamus: Almanach naszej przyszłości