Emisja akcji w Polsce w nowej europejskiej perspektywie /Jednolity rynek papieró wartościowych w

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Poważną zaletą książki jest jej przystępny język, gdyż nawet stosunkowo skomplikowane zagadnienia przedstawione są w sposób jasny i przejrzysty. Autorka umiejętnie połączyła kwestie ekonomiczne z analizą prawną, dbając przez cały czas o wysoki poziom merytoryczny rozważań. Za istotne należy też uznać to, że oficjalne dokumenty oraz akty prawne dotyczące rynku finansowego, scharakteryzowane zostały w sposób pokazujący ich kluczową zawartość, co ułatwia zidentyfikowanie działań, które powinny być podjęte w praktyce przy dokonywaniu emisji akcji. Przedstawione w książce praktyczne wskazówki i uwagi mogą być bardzo pomocne dla wszystkich osób zainteresowanych zrozumieniem istoty i zasad procesu emisji papierów wartościowych w Polsce z uwzględnieniem specyficznych wymogów wynikających z regulacji unijnych. Książkę można zatem uznać za bardzo użyteczną dla przyszłego rozwoju polskiego rynku papierów wartościowych. W szczególnie umiejętny sposób połączono w niej szerszą refleksję ekonomiczną z wiedzą potrzebną w praktyce. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,