Wokół Annapurny

Wydawnictwo: WSiP
83-02-03390-1
alpinizm, wspinaczka, Himalaje, góry
Honorka22

Książka jest relacją autora z wysokogórskiej wędrówki w Himalaje. Trasa wiodła wokół masywu Annapurny (8091 m n.p.m.) doliną rzeki Marsyandi, przez przełęcz Thorong La (5416 m n.p.m.) do doliny Kali Gandaki i zakończyła się w mieście Pokhara. Opisany został fragment Nepalu, kraju ciągle dla nas egzotycznego, z jego pięknymi krajobrazami, lodowcami i specyficznym wysokogórskim klimatem. Odrębną warstwę tej książki stanowi opis trudnych warunków życia ludności, jej obyczajów i sposobów dostosowywania się do himalajskiej przyrody.

źródło opisu: okładka książki

ArtZ72 | 2016-11-28
Przeczytana: 1990 rok

Książka traktuje o trekkingu, jaki Autor odbył wokół masywu Annapurny w 1983 r. Pan Samusik we właściwy sobie, ciekawy sposób opisuje napotkane po drodze miejsca i ludzi należących do różnych ludów zamieszkujących tę część Nepalu. Niezbyt długa to książka, tym krótsza, że czyta się ją jednym tchem. Całość psuje kiepska jakość czarno-białych zdjęć, boleśnie kontrastująca z zajmującą treścią. Gdyby nie to, należałoby się co najmniej 8/10.

niulka | 2015-04-17
Przeczytana: 08 lipca 2015