Pamiętam jak...

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rzeczy literackie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
83-88560-41-7
PRL
A--

Zaczarowane słowa i rzeczy, nazwy i nazwiska, piosenki i towary rynkowe, które za sprawą literackiej metafizyki przenoszą nas w coraz odleglejszy świat PRL-u. W zakamarkach naszej pamięci ukrywają się ludzie, sprawy, zdarzenia. Czasami są to rzeczy z pozoru zupełnie nieistotne, jak barwy, dźwięki, zapachy, czasami takie, które zaważyły na całym naszym życiu. Czy można owe epifanie pamięci...

W zakamarkach naszej pamięci ukrywają się ludzie, sprawy, zdarzenia. Czasami są to rzeczy z pozoru zupełnie nieistotne, jak barwy, dźwięki, zapachy, czasami takie, które zaważyły na całym naszym życiu. Czy można owe epifanie pamięci zebrać, nadać chaosowi wspomnień jakiś porządek, który pozwoli zrozumieć, kim jesteśmy, co nas kształtowało? Właśnie taką próbę zapisania, utrwalenia śladów, które pozostawia w nas przeszłość, znajdziemy w książce Sylwestra Latkowskiego. Autor urodził się w roku 1966 w Elblągu. Tu też spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Czas i miejsce wpłynęły na charakter wspomnień autora, zdecydowały o szczegółach, jakie zachowały się w jego pamięci. Książka nie jest jednak wyłącznie zapisem osobistych, jednostkowych doświadczeń – odnaleźć w niej można bowiem cechy właściwe całej ostatniej generacji PRL-u.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl

Raisa | 2012-06-13

Ciekawa forma, mi się podoba. Obok rzeczy ważnych i zrozumiałych tylko dla autora i jego otoczenia występują również sytuacje historyczne. Bardzo lubię wspominki.

annikap | 2016-10-28
Przeczytana: luty 2010