Niech zginie dzień

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
PRL, XX wiek

"Niech zginie dzień" to powieść o rodzeniu się konfliktów wewnętrznych człowieka, na które decydujący wpływ ma dzisiejsza etyka, o umiejętności lub nieumiejętności życia, o braku porozumienia między ludźmi, którzy niegdyś się kochali i sobie ufali, o samotności wewnętrznej, o poszukiwaniu prawdy i sensu życia. Duży zapas wiedzy autora, suma przeżyć, doświadczeń, przemyśleń, a także sposób konstruowania akcji, podyktowany logiką myślenia i zawęźlania się konfliktów poszczególnych postaci, nosi cechy organicznego autentyzmu. Jest to niezaprzeczalne osiągnięcie twórcze i sukcesywne rozwinięcie możliwości pisarskich autora.

źródło opisu: Książka Niech zginie dzień

źródło okładki: zdjęcie autorskie