20803389
star wars, gwiezdne wojny, komiks, SWK
komiksy
Iwo

Star Wars Komiks - wydanie specjalne 2/2009 to drugi numer kwartalnika wydawnictwa Egmont. Ukazał się 23 września 2009 w cenie 9,99 PLN. Wydanie specjalnie zawiera połączone cztery części historii Biggs Darklighter: Bohater Rebelii. Okładka wydania, autorstwa Kiliana Plunketta, została zaczerpnięta z oryginalnej okładki trzeciej części serii. Biggs Darklighter: Bohater Rebelii szczegółowo...

Biggs Darklighter: Bohater Rebelii szczegółowo prezentuje dzieje tytułowego Biggsa Darklightera, przyjaciela Luke'a Skywalkera z dzieciństwa. Razem wychowywali się na pustynnej planecie Tatooine, razem też obserwowali przez lornetkę kosmiczną bitwę, podczas której imperialny gwiezdny niszczyciel ostrzelał, a potem przechwycił koreliańską korwetę Tantive IV, przewożącą księżniczkę Leię i plany Gwiazdy Śmierci.

Zawiera:
o Część 4

źródło opisu: ossus.pl

Isil | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Nie lubię ani filmów, ani książek z serii Star Wars a do przeczytania tego komiksu zachęcił mnie mój chłopak mówiąc ,,... jeśli lubisz europejską kreskę...", która tu jest fantastyczna za sprawą Douga Wheatley'a. A sam komiks to majstersztyk: historia o tym czym jest prawdziwe człowieczeństwo i jak nawet mało istotna osoba może mieć duży udział w wielkiej historii. Bardzo wzruszająca historia z prawdziwym głębokim przesłaniem.

kubax84 | 2015-09-26
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem w życiu. Historia Biggsa Darklightera - żołnierza rebeliantów przeciwstawiających się Imperium i przyjaciela Luke'a Skywalkera. Ta postać epizodyczna, która pojawia się w filmie "Nowa Nadzieja" zaledwie przez kilka minut, jak się okazuje - wiódła życie godne opisania w osobnej kosmicznej trylogii. Perfekcyjny komiks: świetna fabuła, bezbłędne ilustracje i porywający sposób prowadzenia historii czyni "Bohatera Rebelii" jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą częścią sagi Star Wars Komiks. Polecam!

Thimburd | 2011-05-23

Najlepszy komiks jaki czytałem w życiu.

Wszystko jest w nim idealne: kreska, historia, sposób narracji, klimat, realność przedstawionych wydarzeń.

Do komiksu podchodziłem z rezerwą gdyż historie pilotów i stricte kosmiczny klimat mnie interesują mniej niż historie o Jedi i Sithach... I cóż, niesamowicie pozytywne zaskoczenie - komiks mnie zamurował.
Po przeczytaniu go pozostało mi w sercu i głowie coś niesamowitego, coś co nie pozwoliło mi o tej historii zapomnieć przez cały dzień.

Na pewno będę do niego wracał.

Ignatius | 2016-10-23
Przeczytana: 23 września 2009