Star Wars: Mroczne Czasy. Tom 2: Podobieństwa

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Star Wars: Mroczne Czasy (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars: Dark Times Volume 2: Parallels
komiksy
Iwo

Podobieństwa to drugi tom nowej serii ze świata Gwiezdnych wojen, rozgrywającej się w początkach istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki. Mistrz Jedi K'Kruhk ledwie umyka z czystki Jedi, która nastąpiła w wyniku rozkazu 66, wydanego przez Imperatora Palpatine'a, i wkrótce zostaje opiekunem grupy dzieci. Wojna się skończyła, ale czy K'Kruhk odnajdzie pokój po tym, co widziały jego oczy? Po śmierci żony i córki, a także po zaciekłej kłótni ze swoim byłym towarzyszem, Mistrzem Jedi, Bomo Greenbark podróżuje z wyjętą spod prawa załogą "Uhumele". Znalazł sobie miejsce do życia, ale czy znajdzie jeszcze dom? Imperium przejmuje władzę i ci, którzy znajdują się na zewnątrz - zarówno dobrzy, jak i źli - muszą podejmować rozpaczliwe działania, by wykuć przyszłość dla siebie i swoich podopiecznych. Mistrz K'Kruhk i Bomo Greenbark podążają podobnymi ścieżkami, ale do zupełnie innych celów.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/