Darth Maul 1

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Darth Maul". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Darth Maul 1
83-241-0046-6
star wars, gwiezdne wojny
komiksy
surven

Podstępny Lord Sithów, Darth Sidious, zamierza zniszczyć republikę. Na jego drodze stoi jednak potężny przestępczy syndykat. Sidious wysyła więc swego ucznia, żeby rozprawił się z przeciwnikami. Jest nim bezlitosny i śmiertelnie skuteczny Darth Maul.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

Jak to komiksy mają w zwyczaju szybko się opowieść ta dzieje, ale chyba za szybko. Co jest pewną wadą, bo chętnie bym zobaczył nieco dłuższe zmagania Dartha Maula z syndykatem Czarne Słońce. Komiks oddaje nieco z charakteru Maula. A sam dzieje się wkrótce po zakończeniu misji na Dorvalli (Sabotazysta, Jamesa Luceno). Kto czytał ten wie.
Świat gwiezdnych wojen jest o tyle piękny, że komiksy, książki, filmy i opowiadania się ze sobą przeplatają.
I rysuneczki Jany Duursemy są jak zawsze prawidłowe i cieszą me piękne zielone oczęta jak w przypadku Republic czy Legacy.

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone