Zaburzenia afektywne dwubiegunowe : podręcznik pacjenta : jak opanować wahania nastroju?

Tłumaczenie: Małgorzata Cierpisz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychiatria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
The bipolar workbook
978-83-233-2426-3
Cathhhy

Wahania nastroju mogą być częścią naszego życia, ale walka z nimi wcale nie musi w nim dominować. Wraz z odpowiednio dobraną farmakoterapią Podręcznik pacjenta pomoże nam w odzyskaniu kontroli. Monica Ramirez Basco przedstawia zbiór wszechstronnych narzędzi – strategii o potwierdzonej skuteczności, dzięki którym rozpoznamy wczesne sygnały nawrotu choroby, oprzemy się pokusom epizodu manii i unikniemy paraliżu w depresji. Ten prosty program postępowania z chorobą pozwala na przejęcie inicjatywy każdemu pacjentowi, niezależnie od tego, czy dopiero niedawno postawiono mu diagnozę (i nie jest pewien jej trafności), czy też chce wzbogacić dotychczasowy plan leczenia. Łatwe wskazówki i ćwiczenia pomagają w rozpoznawaniu problemów i łagodzeniu konsekwencji. Podczas lektury nauczymy się:
• zapobiegać nawrotom choroby i łagodzić nasilenie objawów;
• zwalniać tempo życia i wysypiać się podczas ataku manii;
• znajdować motywację i nie odkładać spraw na później w depresji;
• wynosić możliwie największe korzyści w różnych metod leczenia;
• nie tracić z oczu wyznaczonych celów i konsekwentnie je realizować.

Ponieważ każdy pacjent jest niepowtarzalny i przeżywa chorobę na swój sposób, Basco zachęca do opracowania planu leczenia, który będzie najlepiej dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Warto więc przejąć kontrolę i zmienić swoje życie na lepsze.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: strona www wydawcy

Lisek | 2016-11-15

Dowiedziałam się z książki kilku interesujących rzeczy, jak np tego, że ChAD ma podstawy biologiczne i może być dziedziczona.
Opis choroby w pierwszych dwóch rozdziałach jest kompletny i chętnie dam go do przeczytania bliskim osobom.
Jeśli chodzi o resztę książki, to jest raczej nudna, mętna i nieświeża.
Zostały mi co prawda jeszcze dwa rozdziały, ale nie sądzę by zrobiły rewolucję.
Osobom chorym przewlekle i tym z epizodami mieszanymi, nie przyda się właściwie wcale.
Jak na razie najsłabsza pozycja z tej serii WUJ.

Karina | 2016-07-31
Na półkach: Psycha, Przeczytane