Podróż w nieznane. O życiu i umieraniu

Tłumaczenie: Henryk Smagacz
Wydawnictwo: Garmond
The Unknown Journey
978-83-86746-97-2
religia
Klaudia

Zainteresowanie problemem śmieci i umierania staje się coraz powszechniejsze, ponieważ ani tradycyjne systemy religijne, ani wartości promowane przez społeczeństwo nie wskazują nam sposobów poradzenia sobie z bólem towarzyszącym śmierci i nie dają nam umiejętności wspierania tych, którzy odchodzą. W ciągu ostatnich 50 lat nastąpiła ogromna zmiana w wyznawanych przez wielu ludzi wartościach duchowych. Wielu rozpoczęło poszukiwania wartości duchowych i odpowiedzi na najważniejsze pytania na własną rękę.
Książka OSHO – Podróż w nieznane. O życiu i umieraniu zawiera wiele pomocnych, ciepłych, czasem nawet żartobliwych rad pozwalających pojąć rodzaj przemiany, jaką jest śmierć, zachować pogodę ducha, by nauczyć się pięknie wspierać tych, którzy odchodzą oraz wyeliminować paraliżujący lęk przed śmiercią, który uniemożliwia nam odczuwanie pełni życia.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b12299-podroz-w-nieznane.htm

Marcin | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Kolejne zebrane wykłady Osho. Tym razem o trudnym temacie śmierci, życia i umierania, czyli coś co u nas na Zachodzie jest tematem tabu. Bardzo wartościowa pozycja. Pozwoliła mi spojrzeć na sprawy ostateczne z innej (głównie buddyjskiej) perspektywy.

Ringo Kosmos | 2016-06-22
taryfa_ulgowa | 2016-03-12