Sztuka komunikacji według Mistrza Zen

The Art of Communicating
zen, komunikacja
poradniki
Anna

Komunikację zazwyczaj rozumiemy jako słowa, których używamy, gdy mówimy lub piszemy, ale nasz język ciała, grymasy twarzy, ton głosu, a nawet myśli, także są sposobem porozumiewania się. Autor książki, mnich buddyjski, mistrz Zen, udziela praktycznych rad jak słuchać uważnie i wyrażać siebie w prawdziwy, szczery sposób. Dzięki tej książce poznasz metody komunikacji z samym sobą. Zdołasz obiektywnie ocenić sytuację i podjąć rozsądne kroki, aby uniknąć nieporozumień. Stosowanie się do jego zasad podniesie twoją samoocenę i wiarę w siebie. Przyznasz się przed sobą do błędów, które sam popełniłeś i bez uprzedzeń zinterpretujesz działania innych. Opanujesz proste techniki rozwiązywania problemów i rozładowania napięć w sytuacjach konfliktowych. Wykorzystaj mądrość Mistrza.

źródło opisu: http://studioastro.pl

źródło okładki: http://studioastro.pl

Qulturasłowa | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Zgodnie z definicją, komunikacja jest procesem wymiany informacji pomiędzy stronami – nadawcą i odbiorcą komunikatu. Takie ujęcie tematu nie pozwala jednak w pełni docenić wagi tego procesu, jego znaczenia w codziennym życiu, nie uwzględnia też sytuacji, w którym nadawca i odbiorca tematu są tą samą osobą. Nie sposób nie doceniać roli, jaką komunikacja odgrywa w naszym życiu, aby jednak informacje, które do nas docierają, a także te, które wysyłamy sami, rzeczywiście nam służyły, powinniśmy starannie dobierać osoby, w kręgu których się obracamy, a także zwracać uwagę na słowa i gesty, których to my jesteśmy nadawcami. Kluczem do tego jest uważność o której tak często zapominamy, w konsekwencji pogrążając się w chaosie, nie potrafiąc odczytać tych sygnałów, które powinny mieć dla nas największe znaczenie.
O tym, jak odnaleźć w sobie ten spokój, jak selekcjonować informacje i ćwiczyć uważność, dowiemy się dzięki lekturze książki „Sztuka komunikacji według mistrza Zen”,...

Macin | 2016-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Po lekturze tej książki zrozumiałem, że nasza komunikacja z innymi ludźmi nigdy nie będzie na wysokim poziomie jeśli nie będziemy dobrze komunikować się z samym sobą. Nie możemy uciekać przed cierpieniem jakie jest w nas ponieważ jeśli nie zrozumiemy siebie nie będziemy wstanie rozumieć innych. Jeśli to osiągniemy możemy zabrać się za dwa klucze do skutecznej komunikacji jest to głębokie słuchanie, bycie obecnym duchem nie tylko ciałem przy rozmowie oraz pełna miłości i współczucia mowa.To wszystko co według mnie można wyciągnąć z tej książki aczkolwiek taka silna obecność jak dla mnie jest mega ważna a wiem że często przez to życie lecę na tz. autopilocie.