Sztuka kształtowania ciała

Tłumaczenie: Sebastian Płosarek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bruce Lee". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Budo-Sport
The Art of Expressing the Human Body
sport
Immortalon

"Sztuka kształtowania ciała", której tytuł wziął się od terminu nadanego przez Bruce'a Lee dla określenia jego podejścia do sztuk walki, opisuje metodę, którą Bruce stosował, żeby zrealizować swój potencjał. Opierając się na zapiskach treningowych i notatkach Bruce'a Lee, nie zaś na anegdotach, John Little opisał w najdrobniejszych szczegółach program treningowy stosowany przez najpopularniejszego mistrza sztuk walki naszych czasów. Książka ta,opatrzona wstępem napisanym przez przyjaciela i partnera treningowego Bruce'a Lee, Allena Joe oraz żony Bruce'a, Lindy Cadwell, opisuje jego wnioski i przemyślenia na temat doskonalenia ciała dla osiągnięcia pełni zdrowia i wspaniałej muskulatury. Książka zawiera również programy treningowe Bruce'a Lee pomocne w osiągnięciu tego celu,jak również informacje na temat odżywiania, rozciągania,biegania, treningu interwałowego i wydolności sercowo-naczyniowej.
Poza swoją wartością jako historyczne źródło informacji na temat metod treningowych Bruce'a Lee,"Sztuka kształtowania ciała" jest również cennym poradnikiem dla wszystkich,którzy dążą do szybkiej poprawy zdrowia, kondycji, sprawności fizycznej i wyglądu.

źródło opisu: Budo-Sport, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Immortalon | 2012-03-04

"Sztuka kształtowania ciała" stanowi zbiór treningów i planów cwiczeniowych słynnego mistrza sztuk walki Bruca Lee, zebranych przez Jahna Little.
W książce znajdują się wyczerujące opisy różnorakich form i metod codziennego treningu oraz szczegółowe plany i wskazówki dotyczące doboru codziennej diety. Dodatkowo, autor przedstawia tutaj również cwiczenia dla osób trenujących sporty walki, w szczególności kick-boxing.
Pozycja ta to świetny podręcznik zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę nad swym ciałem i jego wyglądem, a także dla zaawansowanych, aktywnych fizycznie osób, które pragną poprawic efektywnośc swych dotychczasowych treningów.

Czołczomiaka | 2012-09-02
Przeczytana: 01 września 2012

W książce ukazano ewolucję treningów Lee, opisano ćwiczenia izometryczne i rozciągające, ćwiczenia wykonywane ze sztangą poprawiające siłę jak i uwagi na temat biegania poprawiającego kondycję. Autor zamieścił też kilka wpisów na temat odżywiania, treningu na worku no i co dla mnie najważniejsze rozdział mówiący o tym w jaki sposób Bruce osiągnął sylwetkę, którą możemy podziwiać w "Wejściu Smoka"!
Książka na prawdę godna polecenia!

| 2014-02-09

Nic aż takiego specjalnego od pana Lee. Mam do niego szacunek za to co osiągnął, ale jednak książki o sztuce walce "jak się bronić czy bić" bardziej pasują. A o budowaniu ciała to raczej polecam zwykłe poradniki i magazyny kulturystyczne czy fitnessu.

Robert_Sawyer | 2018-03-02
Przeczytana: 02 marca 2018

W rzetelny sposób przekazuje wiedzę i doświadczenie Bruce'a Lee w kwestiach dotyczących treningu siłowego, wytrzymałościowego, technik sztuk walki, rozciągania i ogólnej dbałości o codzienną sprawność. Wyniki wieloletnich prób i błędów Bruce'a w pigułce - jak dbać o siebie i dobrze wyglądać. Przydatne przy układaniu własnego treningu i codziennych ćwiczeń.

IthilElbereth | 2018-01-07
Sith | 2018-01-02