Historia RFN

83-05-11517-8
historia Europy
historia
Róża_Bzowa

Opracowanie dziejów Niemiec Zachodnich od chwili bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy Niemieckiej w roku 1945 do pierwszej połowy lat osiemdziesiątych. Praca ukazuje genezę i rozwój RFN, jej rosnące znaczenie w procesach integracyjnych Europy Zachodniej oraz dążenia do zmiany na swoją korzyść powojennego porządku politycznego w Europie. Wiele miejsca poświęca autor sylwetkom kanclerzy – ich wpływom na kształt i kierunki rozwoju polityki zagranicznej i gospodarczej RFN w zależności od zmieniającej się sytuacji międzynarodowej.

źródło opisu: Z okładki

Michał | 2015-02-08