Odczytywanie hieroglifów egipskich

Decoding Egyptian Hieroglyphs
83-7319-206-9
starożytny Egipt, hieroglify
popularnonaukowa

Przystępny samouczek, kurs wprowadzający do nauki hieroglifów i poradnik przy zwiedzaniu muzeów lub świątyń lub grobów w dolinie Nilu. Hieroglify stają się punktem wyjścia do fascynującego komentarza na temat życia codziennego w Egipcie, rytuałów, ceremonii mumifikacji, życia w zaświatach, astronomii i zodiaku. Nagroda Longmana „History Today Awards 2002” za wzbudzanie zainteresowania młodych ludzi historią.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca